вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nietrafnie konserwowane sztachety drewniane w mgnieniu oka się dewastują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać typy konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do osłony oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Kiedy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten odmiana ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий